KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Konstmapp 12422119
nr 1242 2119
Pentti Kaskipuro
(1930-2010), Finland
Konstmapp, "Stilleben". Etsningar. Signerad, numrerad 60/80. 4 st lösa blad, bladets mått: ca 61x53 cm
Pentti Kaskipuro, finländsk grafiker och målare född i Helsingfors1930, död 2010.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 18 mars 2019
kl 18:57:39
1.500 kr
18 mar
Pentti Kaskipuro
Läs mer om Pentti Kaskipuro
Pentti Kaskipuro
Läs mer om Pentti Kaskipuro
nr 1242 2119
Pentti Kaskipuro
(1930-2010), Finland
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.600 kr |
måndag 18 mars 2019 |
18 mar
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...Läs mer om Grafik
Pentti Kaskipuro
Pentti Kaskipuro, finländsk grafiker och målare född i Helsingfors1930, död 2010.Läs mer om Pentti Kaskipuro